• Teo

Co się stało z MMT?

Aktualizacja: 13 wrz 2019

Moje Małe Teorie - kanał pierwotnie prowadzony przez trzech przyjaciół i zapalonych fanów małych kucyków:

Jeffreya - https://derpy.me/fP3I7

Aplexa - https://derpy.me/bjElv

Hurrcia - https://derpy.me/Cc29u

Jak widzimy od ostatniego czasu, filmów regularnie dodawanych na kanał jest coraz mniej. Tendencję spadkową widzimy od 25 października 2018 roku. W tym właśnie dniu wyszedł film o tytule "3 LATA" https://derpy.me/7Fn37 wydany w trzecią rocznicę powstania kanału. Widać z jakim sercem, zaangażowaniem, trudem i przede wszystkim świadomością był tworzony kanał Moich Małych Teorii. Były też zapowiadane prawdopodobne wtedy zmiany (do dziś nie jesteśmy pewni jakie i czy faktycznie nastąpiły). Pełne uczuć słowa potrafiły rozkleić serce, a jednak dawały też tyle nadziei na kolejny kanał tworzony z pasją przez członków najpiękniejszego fandomu na świecie. To był jeden z kluczowych momentów na tym kanale. Kolejne filmy wrzucane były już mniej lub bardziej regularnie. A filmy, które osiągnęły ponad 10 tysięcy wyświetleń były jedynie dwa... Niestety...

Jakość filmików nie spadała ani na chwilę, pomimo kłótni, dram i dramek, czy innych trudności kanał żył dalej. Kolejnym filmem, z którego mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat kanału był film z 24 sierpnia pod tytułem "Co dalej z MMT?". Tym razem nagrywany i montowany już w pojedynkę przez Hurccia. Filmik ten był przygotowany z myślą o widzach i dużą dawką emocji, gdyż tym razem nie był przygotowany doń żaden scenariusz. Autor w formie pogadanki z grą "Legends of Equestria" w tle, przedstawił historię tego, co spowodowało aktualny stan kanału Moje Małe Teorie, oraz szanse na jego dalszą i bliższą przyszłość. Z tego miejsca brawo za szczerość i zrozumienie dla całej Ekipy MMT. Dziś mało kto potrafi rozchodzić się w pokoju i przyjaźni.

Jednak by wszystko dobrze zrozumieć należy zacząć od samego początku...

Na samym początku kanał prowadził sam Jeffrey. Następnie do Ekipy MMT dołączył Aplex, a później już sam Hurrcio znany pewnie najlepiej przez swoje sławne sławetne, ekhem:

My little Pony: Przyjaźń to Magia sezon 3 wszystkie piosenki PL Dubbing 14 mln wyświetleń

Hurrcio i Jeffrey przygotowywali scenariusze i teorie, a Aplex zajmował się montowaniem i postprodukcją materiałów. Czasem gdy Aplex nie dawał rady z montażem na czas, zajmowali się tym sam Jeff i Hurrcio. Całość była dobrze zaprojektowana, zrobiona i maszyna się kręciła... Podczas pracy przy kanale było dane im poznać spory kawałek polskiego fandomu. I nawiązać wiele wspaniałych przyjaźni i partnerstw m.in. z PonyWriterem, Whitem, Erykiem czy RadiemPie. Pewnego dnia Jeffreyowi przestało sprawiać przyjemność montowanie filmów, tak jak każde zajęcie montowanie może spowodować wypalenie zawodowe czy zanik motywacji do pracy(która przecież nie trwa wiecznie). Co było dokładną tego przyczyną nie ośmielę się zgadywać. Możliwe, że i jedno i drugie. Nie ma co zmuszać się do swojej pracy jeżeli nie daje Ci przyjemności. Aplex jako montażysta zwykle miał trochę gorsze relację z resztą ekipy. A pewne przyczyny spowodowały jeszcze większe pogorszenie się relacji. I tu też nie będziemy gdybać dlaczego, warto to uszanować i nie doszukiwać się winnych. Kolejną sprawą poruszaną w filmie była odległość dzieląca trzech przyjaciół. Jako, że Hurrcio mieszka w Toruniu, a pozostała dwójka Teoriaczków w Poznaniu(który sam w sobie jest ogromny) pielęgnowanie przyjaźni nie było proste. Każda znajomość na takie duże odległości jest sporym wyzwaniem. Drogi się rozeszły na szczęście w dość kulturalny sposób. Moim zdaniem lepiej by sprawa wyglądała w ten sposób niżeli, kanał poświęcony serialowi o przyjaźni miałby być prowadzony przez udawanych przyjaciół... Prawda?

Teraz kanał jest prowadzony jedynie przez Hurrcia, a Jeff i Aplex zajmują się głównie Ekipą Bronies Poznań. Hurrcio mimo tego, że prawdopodobnie według niego będzie prowadzić kanał samotnie, nie zaprzestanie publikować treści dla swoich ukochanych fanów. [Dziękujemy <3]

Plany są nie najgorsze bo otrzymaliśmy obietnice co najmniej jednego materiału w miesiącu, a możliwe, że będzie ich więcej, I nie traćcie nadziei na kolejne "Zapytaj, Ja odpowiem" od Jeffreya, który całkiem możliwe, będzie w miarę możliwości nadal tworzył na kanał Z tej strony pragnę bardzo podziękować za te 4 lata wspaniałej przygody z Moimi Małymi Teoriami i życzę wszystkiego co najlepsze w przyszłości, Przyznam, że podczas pisania tego materiału kilka razy łezka się w oku zakręciła od wspomnień. Jako dumny jeden z pierwszych subskrybentów kanału MMT odmeldowuje się i serdeczny Brohoof! /) Głowy do góry i bardzo dziękuję Hurrciowi za jego pomoc przy redagowaniu tego posta. Mam nadzieję, że dłuższe wpisy jak ten też przypadną wam do gustu. :)

64 wyświetlenia

MLP is copyright © Hasbro. All creations are © to their respective artists. All songs are property of their respective artists.