Zegary

Twilight przebywała z krótką wizytą w zamku Canterlot. Ostatniego dnia dowiedziała się czegoś, co skłoniło ją do rozpoczęcia poszukiwań na własną rękę. Wszystko po to, by poznać prawdę. Na nieszczęście, nie tylko ona interesuje się tajemniczym "Królem Zegarów". Potężny kawałek dobrego fanfika.  

Autor: Alberich93

Czyta: RedMad

Link: https://derpy.me/zegary

landscape-1599670434762-269_edited.jpg

Silent Ponyville

Pewnej mrocznej i deszczowej nocy, jakieś półtora miesiąca temu na ED natrafiłem na fanfic o wdzięcznie brzmiącej nazwie "Silent Ponyville". Dla nieobeznanych w temacie oznajmiam, że tematyka nawiązywała do kucyków, oraz uniwersum Silent Hill, które pochodzi z gier o takim samym tytule.

Autor: Jake-heritagu

Tłumaczenie: Deveel

Czyta: GentoYTP

Link: https://derpy.me/silent

Tagi: [Grimdark] [+18] [Gore] [Sad]

S.T.A.L.K.E.R. Equesria Girls - "Spełniacz Życzeń"

Miasto Fluttershy zostaje ewakuowane przez eksplozję elektrowni atomowej, a w wyniku radioaktywnej zawieruchy staje się teatrem postapokaliptycznym. Na obszarze nazwanym Zoną, zaczyna się roić od radiacji, mutantów, bandytów, dziwnych zjawisk, przekraczających ludzkie pojmowanie, lecz przedewszystkim od artefaktów, szybko stających się żyłą złota.

Autor: Grento YTP

Czyta: RedMad

Link: https://derpy.me/stalker

Tagi: [Dark] [Adventure] [Violence] 
Screenshot_4.png

Klacz u kresu Wieczności

Świat wiruje, lata mijają. i wszystko powoli zmierza do końca. Wszystko prócz Celestii. Siedząc nad brzegiem ostatniego oceanu, wpatrując się weń, czeka na swoją szasnę... Szansę na śmierć. Bo na wszystko nadchodzi czas, jeśli poczeka się wystarczająco długo... A Celestia jest cierpliwa... bardzo cierpliwa... 

Autor: Obsolescence

Czyta: misiek200m

Tłumaczenie: Niklas

Link: https://derpy.me/klacz

Tagi: [Sad] [Oneshot] [Celestia] 
wyhp-1432449639-53705-full.jpg

Świt

W niedalekiej przyszłości w pobliżu wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej pojawia się wyspa zamieszkana przez inteligentną rasę kucyków. Przygoda Damiana Kamińskiego, jest jedną z wielu historii ludzi postawionych wobec zagłady ludzkiego świata sprowadzonej przez tę miłującą przyjaźń i pokój rasę...  Opowiadanie jest spojrzeniem na świat Biur Adaptacyjnych autorstwa Blaze'a.

Autor: Thar

Czyta: misiek200m

Link: https://derpy.me/swit

Tagi: [Biura Adaptacyjne][Crossover]
11%2520-%2520z97MFJ4_edited_edited.jpg